Авторизация
Люди.StudClub
Имя:
Пароль:
Запомнить меня

Полтавський національний педагогічний університет ім. В.Г.Короленка (ПНПУ)

Отдых

Мистецькі колективи
Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г. Короленка




У Полтавському національному педагогічному університеті імені В. Г. Короленка нагромаджено значний досвід організації позааудиторної виховної роботи, спрямованої на творчий розвиток майбутніх учителів. У виші функціонує більше 30 колективів художньої самодіяльності, серед яких 7 носять почесне звання «народного».

Справжньою перлиною та гордістю ПНПУ імені В. Г. Короленка є український народний хор «Калина», який у 2009 році відзначив своє 30-ліття і по праву вважається одним з найкращих хорових колективів України.
Засновником і постійним художнім керівником хору є відомий український хоровий диригент, композитор, заслужений діяч мистецтв України, професор кафедри музики Григорій Левченко. Участь студентів педагогічного університету в українському народному хорі «Калина» сприяє не лише розвитку художніх здібностей, формуванню загальної та музичної культури майбутніх учителів, але й вчить шанувати і любити рідний край, українську мову, пісню, культуру. Склад хору оновлюється з кожним роком та налічує понад 100 осіб. Колектив складається з трьох груп: хорової, оркестрової та танцювальної. Серед учасників хору не лише студенти, а і викладачі.

За час свого існування хор «Калина» підготував велику кількість програм. У репертуарі колективу, який пропагує народну манеру співу на Полтавщині, хорові твори українських композиторів минулого й сучасності, обробки українських народних пісень, а також оригінальні музичні композиції Г. Левченка, створені на основі фольклорних пісенних зразків, значна частина яких записана композитором власноруч у різних районах Полтавщини


Вражають творчі досягнення колективу. Хор гідно представляє українське музичне мистецтво не лише в Україні, а і за кордоном. «Калина» побувала в Росії, Бельгії, Німеччині, Швейцарії, Австрії, Італії, Туреччині та інших країнах, брала участь у численних телеконкурсах, всеукраїнських та всесоюзних оглядах художньої самодіяльності, фестивалях народної творчості, виступала на кращих сценах Європи, збираючи повні зали палких шанувальників справжнього високого мистецтва та викликаючи схвальні відгуки у закордонних і вітчизняних виданнях. Численні зарубіжні гастролі народного хору проходять із величезним успіхом і сприяють популяризації музичного мистецтва України за кордоном. Колектив, його керівник та учасники нагороджено численними подяки, грамотами, преміями різних рівнів. Про високу виконавську майстерність колективу свідчить і те, що його учасники отримують визнання на державному рівні. Звання заслуженого працівника культури має соліст хору Михайло Герасименко, звання заслужених артисток України присвоєно Наталії Мізєвій та Наталії Сулаєвій.

Незмінним учасником заходів університету та міста впродовж 30 років є народний самодіяльний ансамбль танцю психолого-педагогічного факультету «Весна» (керівник – старший викладач кафедри хореографії Лілія Пригода), учасник Міжнародних фестивалів-конкурсів народного мистецтва (Польща, Німеччина, Італія, Австрія), переможець Всеукраїнських конкурсів, фестивалів.
Запальні українські танці у виконанні ансамблю «Весна» допомагають майбутнім педагогам зрозуміти й усвідомити своєрідність і неповторність національних хореографічних надбань, сприяють формуванню поваги і любові до народного мистецтва різних країн світу.


У Полтавському національному педагогічному університеті імені В.Г. Короленка діють колективи, які пропагують сучасне музичне та хореографічне мистецтво, зокрема, музичний центр “Вікторія” психолого-педагогічного факультету. Із дня заснування (1980 рік) його незмінним керівником є викладач кафедри музики Сергій Вовченко. За вагомі творчі здобутки, високу виконавську майстерність і професіоналізм, пропаганду високохудожнього естрадного мистецтва музичний центр «Вікторія» отримав почесне звання народного.
Колектив веде активну концертну діяльність, бере участь і перемагає у різноманітних міжнародних та всеукраїнських конкурсах.


Особливою сучасністю та динамічністю відзначається народний ансамбль спортивного бального танцю “Грація” психолого-педагогічного факультету. Засновник, художній керівник і головний тренер – заслужений працівник культури України, лауреат національних і міжнародних конкурсів, суддя міжнародної категорії, завідувач кафедри хореографії, доцент – Петро Горголь.
Близько тридцяти років ансамбль пропагує хореографічне мистецтво в Україні та за її межами.. П’ятеро танцюристів виконали норматив майстра спорту України міжнародного класу; тридцять один – отримали почесне звання майстер спорту України, шістнадцять – кандидатів у майстри спорту України. За популяризацію танцювального мистецтва і спорту, перемоги на міжнародних і всеукраїнських чемпіонатах, фестивалях і конкурсах ансамбль спортивного бального танцю “Грація” має почесне звання народний.


Студенти педагогічного університету мають змогу долучитися до народно-пісенної спадщини рідного краю і шляхом участі в українському народному чоловічому вокальному ансамблі «Чебрець» історичного факультету (керівник Леонід Співак).
У діяльності колективу виділяється два основні напрями роботи: естетичне виховання майбутніх учителів історії, права, географії на основі традицій української народної культури та творче самовдосконалення учасників ансамблю. Із метою реалізації даних напрямів «Чебрець» проводить широку концертну діяльність в ПНПУ імені В.Г. Короленка та інших навчальних закладах міста й області, виконуючи українські народні та авторські пісні. Учасники ансамблю плідно співпрацюють з полтавськими композиторами та творчими колективами Полтавщини.


Незмінним учасником університетських, міських та обласних мистецьких заходів є народний академічний ансамбль «1000 років музики» історичного факультету, керівником якого близько двадцяти років є кандидат педагогічних наук, доцент кафедри всесвітньої історії та методики викладання історії Ірина Цебрій. Колектив бере активну участь у міжнародних та всеукраїнських конкурсах і фестивалях.


Самобутнім і неповторним є аматорський ансамбль сучасного балету “Марія” психолого-педагогічного факультету ПНПУ імені В.Г. Короленка, художнім керівником та балетмейстером якого є кандидат мистецтвознавства, доцент кафедри хореографії, лауреат міжнародних конкурсів Марина Погребняк. Творча діяльність ансамблю спрямована на відродження православних цінностей у мистецтві танцю засобами відновлюваної модерної традиції та створення самобутньої вітчизняної школи танцю модерн за принципами православного мистецтва. У репертуарі ансамблю «Марія»: одноактні балети: “Пісня, вогонь та земля”, “Політ самотнього птаха”, хореографічні мініатюри з циклу “Біблійні мотиви”: “Каяття”, “Народженні крила”, ”Задзеркалля”, “Втілення”, “Ave Maria”, “Великодня молитва” тощо, які були відзначені грамотами та принесли колективу перемоги на численних конкурсах хореографічного мистецтва.


Духовні та мистецькі традиції університету продовжуються і в концертній діяльності камерного хору імені П. Лиманського психолого-педагогічного факультету. Колектив має двадцятип’ятирічну історію і носить ім’я першого керівника хорової капели, відомого українського хормейстера і диригента, науковця і громадського діяча, заслуженого працівника культури України, доцента кафедри музики ПНПУ імені В.Г. Короленка П. Т. Лиманського (1951-2001рр.). Камерний хор є дипломантом та лауреатом всеукраїнських та міжнародних фестивалів та конкурсів хорової музики. Пропагуючи академічні традиції хорового мистецтва, учасники колективу під керівництвом старшого викладача кафедри музики Сергія Жмайла чарують слухача майстерним виконанням творів світового музичного мистецтва та обробок українських народних пісень М. Колеси, М. Леонтовича, С. Людкевича, К. Стеценка.


Своєрідною окрасою мистецьких заходів університету є участь фольклорного ансамблю «Жива вода» факультету філології та журналістики ПНПУ імені В.Г. Короленка, засновниками і незмінними керівниками якого є заслужений артист України Павло Бакланов та Лариса Бакланова.

У репертуарі колективу сконцентровано найкращі зразки фольклорної спадщини українців різних регіонів – Полтавщини, Слобожанщини, Житомирщини, Чернігівщини, Київщини, Рівненщини, Черкащини, Сумщини.

Важливо відмітити неповторний, яскравий та самобутній фольклорний гурт факультету філології та журналістики «Стрибожі внуці».
У репертуарі гурту український пісенний фольклор. І хоча колектив дуже молодий та вже встиг завоювати прихильність у слухачів та стати лауреатом обласних та всеукраїнських мистецьких конкурсів.


Цікавим і своєрідним у педагогічному університеті є вокальний жіночий ансамбль „Свічадо” психолого-педагогічного факультету – молодий за віком колектив, який був створений на базі кафедри музики у 2005 році лауреатом всеукраїнських та міжнародних конкурсів, викладачем Наталією Буць.Репертуарний діапазон колективу є надзвичайно різнобарвним. До нього входять класичні твори та дитячі пісні сучасних українських авторів. „Свічадо” – постійний учасник багатьох яскравих мистецьких заходів університету, психолого-педагогічного університету та міста Полтави.


У 2006 році на факультеті фізичного виховання Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г. Короленка створено ансамбль народного танцю «Козацькі забави».
За невеликий період свого існування учасники колективу під керівництвом старшого викладача кафедри хореографії Людмили Сокіл стали лауреатами І ступеня Всеукраїнського конкурсу-фестивалю українського мистецтва «Барвистий віночок» (2007 р. Дніпропетровськ) та дипломантами Всеукраїнського фестивалю-конкурсу «Степова криниця» імені Василя Верховинця (2007 р., м. Каховка), володарями Гран-прі Всеукраїнського фестивалю хореографічних та фольклорних колективів «Азовська хвиля» (2009 р., м. Маріуполь). Переважна більшість хореографічних постановок у репертуарі колективу – танці Полтавського регіону: Полтавська кадриль «Паняночка», «Рогоза», «Вийди, Грицю, на вулицю», «Зробив хлопець діжку».

Своєрідністю стилю відрізняється ансамбль танцю “Кредо” психолого-педагогічного факультету, створений у 1999 році заслуженим артистом України Вадимом Перепьолкіним. Творче кредо колективу – пошук нових засобів виразності та хореографічної лексики, поєднання різних хореографічних жанрів. Із 2007 року колективом керує старший викладач кафедри хореографії Яна Рева.


Серед мистецьких колективів різного спрямування високою виконавською майстерністю вирізняються і такі: театр “Фабула” (керівник Ірина Цебрій), театр “Факультет F” (керівник Галина Чернявська, директор Ганна Радько), СТЕМ и «БУМ» (керівник Юрій Матвієнко), «Дискавері», КВН-театр «Фреш» (керівник Андрій Пєтрушов), ансамбль сучасного танцю «Адажіо» (керівник Юлія Боловацька), ансамбль ударних інструментів (керівник Євген Дудник), ансамбль сучасної пісні «Арніка» природничого факультету (керівник Богдана Тертична), дует «Край» факультету технологій та дизайну та інші.

Главная | Реклама на сайте | Контакты
Наши партнеры: