Авторизация
Люди.StudClub
Имя:
Пароль:
Запомнить меня

Полтавська державна аграрна академія (ПДАА)

Спортивні досягнення
Належна увага приділяється в Аграрній академії розвитку фізичної культури і спорту.

Сьогодні на кафедрі діють:

спортивний ігровий зал,
два зали атлетичної гімнастики,
зал гирьового спорту,
зал важкої атлетики,
шаховий клуб,
зал настільного тенісу,
зал кульової стрільби,
відновлювальний центр та спортивний майданчик «Здоров'я».

Студенти академії мають можливість розвивати свої фізичні досягнення у секціях:

волейбол (чол., жін.)
баскетбол (чол., жін.)
мініфутбол
гандбол
гірьовий спорт
пауерліфтінг
боротьба (дзюдо, самбо, класична, вільна)
веслування на байдарках і каное
плавання
настільний теніс
легка атлетика
спортивне орієнтування.

Фізичне виховання було введено в інституті у 1931 році, а кафедру фізичного виховання і спорту створили у 1952 році. Першим очолив кафедру Є.І. Гузь, його послідовником став М.Г. Воронов, який у 1972 році передав естафету завідування в надійні руки професора, заслуженого працівника фізичної культури та спорту України А.П. Білодіда. Під його керівництвом створену міцну, сучасно обладнану матеріально-технічну базу для проведення академічних занять та секційної роботи.

Значний науковий і спортивний потенціал таких педагогів, як професор А.П. Білодід, доцент М.І. Путренко, визначив і відповідний рівень діяльності кафедри, який забезпечують вісім старших викладачів Л.В. Сазонова, В.Д. Суріков, Б.М. Кабісов, О.В. Сукач, Т.М. Оксинюк, Очкань Л.П., Ніжніченко Д.О., Буйдін О.В.; п'ятнадцять викладачів: П.Ю. Літвінов, І.А. Шатрава, І.В. Матюхіна, Д.Г. Батирєв, Д.А. Бугаєвський, Ю.Г. Рибалко, О.М. Махно, В.П. Бондаренко, В.В. Кірєєва, А.В. Ігнатенко, Р.С. Іванов, І.Є. Базилюк, М.М. Явтушенко, О.А. Мороз; голова спортивного клубу О. В Загнієнко та чотири лаборанти В.І. Дем'яненко, В.А. Потеряйко, І.С. Гученко, В.П. М'якшило.
Із 1976 по 1997 рік на кафедрі функціонувала секція вільної боротьби, яку очолював досвідчений тренер Б. М. Кабісов. Його вихованці входили до складу збірної команди України, ставали переможцями та призерами багатьох Всесоюзних турнірів і змагань серед сільськогосподарських ВНЗ СРСР. Прапор України та рідного інституту в різні роки захищали майстри спорту з вільної боротьби: М. Кокоєв, В. Плієв, С. Плієв, В. Хугаєв, А. Гагадзе, В. Бурмус, І. Мостовой, Г. Магомедов, В. Шкода, В. Підлетейчук, М. Миргородський та багато інших. Б. М. Кабісов керував також секцією боротьби дзюдо, підготувавши 6 майстрів спорту та 8 кандидатів у майстри спорту.

У 1990 році на кафедрі організована секція легкої атлетики, яку очолює незмінний тренер, справжній ентузіаст та фахівець своєї справи С.Ю. Чепіжний. Команда сім разів ставала переможцем у легкоатлетичній естафеті серед ВНЗ на честь обласної газети «Зоря Полтавщини». Підготовлено 4 кандидати в майстри спорту з легкої атлетики (А. Татарчук, Т. Гладкова, В. Чайка, В. Зірка).

У 1999 році за підтримки ректора ПДСГІ, професора В. М. Писаренка та обласного спортивного товариства «Колос» на кафедрі було відкрито секцію гирьового спорту, керівником якої став заслужений тренер України Олег Арсенійович Мороз. За три роки він згуртував навколо себе талановитих спортсменів і у 2002 році зумів вивести команду академії з останнього місця на третє, почесне, у чемпіонаті України з-поміж аграрних ВНЗ, а в змаганнях у Полтаві у 2004 році вони стали чемпіонами України. За такий невеликий термін цей фахівець підготував вісім майстрів спорту: О. Глинського, О. Проценка, О. Оборожнього, В. Арсененка, В. Дромашка, Ю. Рибіна, А. Письмака, О. Передерія та п'ять кандидатів у майстри спорту України. В 2005 році на першості світу з гирьового спорту студент Дромашко Валерій посів 2 місце, виконавши норматив майстра спорту міжнародного класу, а Ваніна Катерина стала Чемпіонкою світу, побивши (!) світовий рекорд. У 2004 році Президентом обласної федерації з гирьового спорту обрано ректора Полтавської державної аграрної академії, професора, Заслуженого діяча науки і техніки України Віктора Микитовича Писаренка.

Для зміцнення здоров'я та поліпшення спортивних досягнень студенти академії постійно відвідують атлетичний зал, створений у 1999 році викладачем Д.О. Ніжніченком, де на сучасних тренажерах підвищують майстерність спортсмени різної кваліфікації: волейболісти, футболісти, майстри академічної греблі та ін.
У 2002 році звання майстра спорту України з пауерліфтингу присвоєно студентці першого курсу зооінженерного факультету О. Вінниченко, а через півроку Оксана на змаганнях Кубку України з пауерліфтингу виконала норматив майстра спорту міжнародного класу. Крім того за останні два роки тренером (викладачем Д.О. Ніжніченком) підготовлено ще трьох кандидатів у майстри спорту з пауерліфтингу.

В академії плідно працює секція веслування на байдарках і каное. В ній – десять майстрів спорту України, членів збірної команди нашої держави. Це Денис Нефьодов, який є переможцем багатьох міжнародних реґат, фіналістом кубку світу та чемпіонату Європи, є також М. Сутягін, П. Сидоренко, П. Ковшар, В. Матвієнко, Д. Приходько, О. Оніщенко, Т. Фесенко, А. Марковський.

Викладачі кафедри займаються тренерською роботою в поза- навчальний час. Студенти відвідують секції за інтересами з великим натхненням і самовідданістю (футбол, баскетбол, настільний теніс).

Майже всі факультети академії щорічно беруть участь у проведенні спортивних вечорів. Ці яскраві заходи є показниками тієї спортивно-масової роботи, яка проводиться в академії. До участі в них залучаються студенти як початкових курсів, так і випускники. З великим бажанням чимала кількість вболівальників заповнює трибуни, підтримуючи учасників змагань.

Значна активність студентів пояснюється й тим, що в нашій академії протягом багатьох років заняття з фізичного виховання проводяться з I по V курс по 4 години на тиждень. У кінці кожного навчального року студенти складають заліки.

Щорічно влітку викладачі кафедри працюють у спортивно-оздоровчому таборі. У мальовничому місці, розташованому на березі річки Ворскла, студенти не тільки проходять навчальну практику, а й покращують свою фізичну форму у змаганняхіз плавання, міні-футболу, волейболу, баскетболу, настільного тенісу, бадмінтону.
Протягом останніх років кафедр активно співпрацює з добровільним спортивним товариством «Колос». Так, за кілька років у спортивній залі академії товариство «Колос» на чолі з В.І. Багрій провело цікаві заходи, в яких брали участь як ветерани обласного спортивного руху, так і молоді енергійні сім'ї. Суттєвий внесок в обслуговування цих змагань зробили викладачі кафедри.

Справжньою гордістю академії є чоловіча волейбольна команда. Історія команди почалась з аматорського волейболу, але з кожним роком під керівництвом досвідчених тренерів зростала майстерність і професіоналізм гравців, про що свідчать високі результати команди протягом семи останніх років. Сім разів поспіль – з 2001 по 2008 рік – команда виборювала золоті медалі чемпіонату та кубок України серед аграрних ВНЗ, перемагала у змаганнях у залік Універсіади Полтавщини. У 2003-2004 рр. команда стала переможцем літніх сільських ігор України. Колектив складається з кандидатів і майстрів спорту, її гравці входять до складу команди вищої ліги чемпіонату України СК «Академія».

У 2006 році Валерій Дромашко став дворазовим призером чемпіонату світу з гирьового спорту, а Ваніна Катерина – рекордсменкою та чемпіонкою світу з гирьового спорту, виконавши норматив майстра спорту міжнародного класу. Олександр Передерій став призером чемпіонату світу з гирьового спорту, В'ячеслав Задорожній – чемпіоном світу серед юніорів із гирьового спорту.

Ґеворґян Ґеворґ виграв міжнародний турнір із дзюдо в м. Дніпропетровську, в Санкт-Петербурзі (Росія). Євген Мусіяченко став призером міжнародного турніру з вільної боротьби.

Призерами та чемпіонами Міжнародної реґати «Кубок Великого Дніпра» стали з веслування на байдарках і каное Нефьодов Денис, Єпішкін Віталій, Марковський Андрій, Матвієнко В'ячеслав, Сутягін Микола.
Ваніна Катерина, Дромашко Валерій, Задорожній В'ячеслав – чемпіони міжнародного турніру з гирьового спорту. Виноградець Дмитро та Соболь Денис – чемпіони міжнародного турніру в Чехії з плавання серед спортсменів параолімпійців; Нефьодов Денис – фіналіст, а Єпішкін Віталій – призер кубку світу з веслування на байдарках і каное.

Призерами та чемпіонами України стали 15 студентів-спортсменів академії: Нефьодов Денис, Єпішкін Віталій, Марковський Андрій, Сутягін Микола (веслування на байдарках і каное), Мусіяченко Євген, Ґеворґян Ґеворґ (боротьба), Шепітько Максим (велоспорт), Татуревич Катерина (спортивні танці), Дромашко Валерій, Ваніна Катерина, Задорожній В'ячеслав, Оборожній Олександр, Удод Євген, Арсененко Володимир, Передерій Олександр (гирьовий спорт).

Збірна команда з волейболу у 2008 році в черговий раз виграла Всеукраїнські літні сільські спортивні ігри та кубок України, присвячений «Дню працівників сільського господарства».

Нині в академії навчається 3 майстри спорту міжнародного класу України: Ваніна Катерина, Дромашко Валерій (гирьовий спорт); Виноградець Дмитро (плавання); 21 майстер спорту України: Передерій Олександр, Арсененко Володимир, Задорожній В'ячеслав, Капшук Олег, Письмак Артем (гирьовий спорт); Ґеворґян Ґеворґ, Мусіяченко Євген (боротьба); Котьман Сергій (волейбол); Шепітько Максим (велоспорт); Татуревич Катерина (спортивні танці); Левинець В'ячеслав, Нефьодов Денис, Марковський Андрій, Апшай Максим, Єпішкін Віталій, Ковшар Павло, Цуркан Віталій, Фесун Сергій, Бардаш Олександр, Борис Анна (веслування на байдарках і каное); Соболь Денис (плавання), а також ще 51 кандидат у майстри спорту України.
У серпні 2007 році студент академії Ґеворґян Ґеворґ із боротьби дзюдо захищав честь академії на Всесвітній Універсіаді студентської молоді в Таїланді.

Велику увагу надають заняттям студентів фізичними вправами декани факультетів: П.В. Писаренко, А.А. Поліщук, Л.О. Дорогань, Г.О. Лапенко, І.І. Панікар, О.А. Галич, однак без підтримки ректора академії, професора В.М. Писаренка, таких досягнень кафедра фізичного виховання не мала б.


Главная | Реклама на сайте | Контакты
Наши партнеры: