Авторизация
Люди.StudClub
Имя:
Пароль:
Запомнить меня

Полтавська державна аграрна академія (ПДАА)

Історія

На рубежі нового сторіччя і тисячоліття збулася споконвічна мрія хлібодарського загалу Полтавщини, до якої вона йшла понад 115 років — Полтавський державний сільськогосподарський інститут реорганізовано у Полтавську державну аграрну академію.

Про відкриття аграрної академії полтавська громада, однією з перших на теренах тодішньої Росії, почала клопотатися ще в 1885 році. Тоді постало питання про створення сільськогосподарського інституту в Полтаві. Та, на жаль, царський уряд відхилив його.
Полтавське губернське земство 2 грудня 1909 року знову подало клопотання про заснування в місті Полтаві — на честь 200-річчя перемоги в Полтавській битві -вищого учбового сільськогосподарського закладу та присвоєння йому найменування Петровського (на честь царя Петра І).

Таким чином, після Московського та Ново-Олександрійського сільськогосподарських інститутів Полтавський інститут мав стати третім вищим учбовим закладом у Росії. Та цього не сталося, оскільки згадане прохання також було відхилене Державною Думою.

У 1916 році історія ще раз надала Полтавській губернії шанс мати свій аграрний вищий учбовий заклад. Саме тоді, під час першої світової війни, вирішувалася доля одного з найбільших сільськогосподарських інститутів Росії — Ново-Олександрійського. Він був розташований у Польщі, й з метою збереження від захоплення німцями, його треба було евакуювати в глиб Росії. Полтавське губернське земство виступило з ініціативою про переведення цього інституту до Полтави. Проте Державна Дума не погодилася з цим, вирішивши за доцільне перевести інститут до м. Харкова.

Зі зміною в Росії суспільно-політичного устрою нова влада знову звертається до ідеї організації інституту в Полтавській губернії. У 1919 році Губком доручив розробити проект організації сільськогосподарського інституту в Диканьці, на базі маєтку князя Кочубея. Однак, у зв'язку з тим, що маєток було пограбовано і спалено, приймається рішення про відкриття у 1920 році в Полтаві факультету садівництва та городництва при вищій робітничій школі.
Із 1 вересня 1920 року було проведено набір слухачів. Усього зараховано 49 студентів. Кількість викладачів

Серед фундаторів факультету — Є. П. Рекало, О. П. Бондаренко, В. І. Сазанов, Г.С. Оголевець, М. І. Гавриленко, М. М. Самбикін, Д. О. Оглоблін та інші. Це були не лише знавці своєї справи, високоерудовані викладачі, а й чудові люди, які залишили по собі унікальні підручники, колекції, збірники.

У 1921 році факультет був реорганізований спочатку в сільськогосподарський, а згодом — в агрокооперативний технікум, а з 1929 року — в сільськогосподарський інститут.

На базі нашого інституту, починаючи з 1930 року, були створені полтавські вищі учбові заклади: плодово-овочевий, м'ясної технології, сільськогосподарського будівництва. Останній і нині існує в Полтаві як інженерно-будівельний інститут (з 1995 року — Полтавський державний технічний університет ім. Ю. В. Кондратюка).

У 1930 році інститут отримав назву зоотехнічного і став базовим у колишньому СРСР з підготовки фахівців із свинарства, діючи як комплексний навчально-науковий заклад, що започаткував згодом Інститут свинарства ім. О. В. Квасницького УААН.

Під час війни інститут було евакуйовано до російського міста Курган, де він у 1944 році дав початок Курганському сільськогосподарському інституту, який із 1996 року перетворено в Курганську сільськогосподарську академію.
Із 1998 року в нас видається науково-виробничий журнал «ВІСНИК Полтавської державної аграрної академії», який виходить чотири рази на рік і належить до числа фахових видань ВАК України.

Тривалий час наш ВНЗ співпрацює і розширює свої контакти з країнами Європи та США. Він має договірні відносини з вузами інших країн, а саме: з університетом «Хоенхайм» (м. Штутгарт, Німеччина) та університетом польових культур (м. Відень, Австрія) із впровадження магістерського курсу «Еколого-економічне рослинництво». Співпраця з університетом "Хоенхайм" розпочалася з 1995 року. У ньому щороку проходять курси підвищення кваліфікації молоді викладачі та аспіранти.

Ми з задоволенням і впевненістю визнаємо, що, дійсно, досягнуто чимало. Але це не привід для самозаспокоєння. Будемо продовжувати й розвивати славні традиції свого закладу, рухатися вперед, сприяти розвитку державності України, підвищенню її економічного потенціалу. Все це цілком реально. Впевнений, що наша академія з гідністю виконуватиме завдання, поставлені перед нею часом.

З 9 жовтня 1996 року ректором академії був Віктор Микитович Писаренко, доктор сільськогосподарських наук, професор, академік Екологічної Академії наук України.

Нині ректором Полтавської державної аграрної академії є Аранчій Валентина Іванівна, к.е.н., професор.

Главная | Реклама на сайте | Контакты
Наши партнеры: